Zastanawiasz się, jak najlepiej sprzedać swoje mieszkanie? Sprawdź!

Zastanawiasz się, jak najlepiej sprzedać swoje mieszkanie? Sprawdź!

brak ocen

Jeżeli zadajesz sobie pytanie – jak najkorzystniej sprzedać swoje mieszkanie, to dobrze trafiłeś! My wiemy i Ty na pewno też, że sprzedaż mieszkania czasami trwa miesiącami, a Ty nadal spotykasz się z zainteresowanymi i tracisz swój cenny czas. Dlatego przychodzimy z pomocą! W niniejszym artykule wyjaśniamy, jakich spraw należy dopilnować, zanim zaczniemy się spotykać z potencjalnymi kupcami i jak wyjść na tym dobrze!

Jakie dokumenty zorganizować i jak wycenić mieszkanie?

Gdy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Na początku sprawdź, jak wygląda twoje prawo do zbycia nieruchomości. Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli lub postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Istotna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek zrobić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią otrzymamy. Można się przed nimi ochronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je sprzedajemy, jaką cenę pragniemy uzyskać i na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze?

W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest przemyślenie, jaką potencjalną grupę docelową może ciekawić nasze mieszkanie i jak dużo pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup? Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do kontaktu z nami oraz umówienia się na wizytę! Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy może trochę na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, jak również czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to ciężkie zadanie, dlatego niezwykle pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Jak prawidłowo uszykować mieszkanie do sprzedaży!

Naszykowaliśmy najważniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej potencjalnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości i dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Fundamentalną czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie zepsutych akcesoriów i usunięcie usterek, jak na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, zatem usuń wszystkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Sprawdź, czy instalacje wodne i elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale również dla swojego spokoju oraz komfortu.

Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj również o balkon, świeże ręczniki i wyniesienie śmieci. Podczas oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy powierzchowne posprzątanie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak skutecznie promować ofertę nieruchomości?

Możemy publikować ofertę, ale jeżeli nie zrobimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że zginie ona w gąszczu setek ofert emitowanych do sieci w ciągu dnia. Do właściwej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, która nie tylko doprowadzi do wzrostu  ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na zdobycie odpowiedniego kupca.

Na tym etapie przygotuj przejrzysty kontakt do siebie i przemyśl ewentualną strategię negocjacyjną!

Kontakt do sprzedającego mieszkanie jest niezwykle istotny. Nie chciałbyś chyba próbować dodzwonić się do kogoś w ważnej dla Ciebie sprawie i mieć z tym trudności! Dlatego dokładnie poinformuj potencjalnego nabywcę, jak może się z Tobą w szybki sposób skontaktować. Dobrze, jeśli podasz dni i godziny, w których jesteś na pewno osiągalny. W momencie, kiedy dojdzie do rozmów negocjacyjnych, nie spiesz się, postaraj się nie ulegać emocjom, a także zachowaj spokój.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów