Jak zapewnić sobie porządek w miejscu pracy biurowej?

Jak zapewnić sobie porządek w miejscu pracy biurowej?

brak ocen

Miejsce pracy, nieważne czy w biurze, czy w domu, powinno zawsze być utrzymane w czystości. Porządek na biurku, gdzie najczęściej spędzamy czas pracy, to priorytetowa kwestia. To co nas otacza bezpośrednio i pośrednio wpływa na nasze samopoczucie i niezbędne skupienie podczas wykonywania obowiązków służbowych czy szkolnych czy jeszcze innych. Od czego warto zacząć organizację przestrzeni? Jak uniknąć bałaganu? Przeczytaj nasz artykuł.

Utrzymuj regularnie czystość w miejscu pracy przy biurku

Stanowisko pracy powinno być systematycznie porządkowane. Nadmiar starych notatek z przypomnieniami albo takich, które dotyczą kolejnych miesięcy, może powodować stres i dezorganizować wykonywanie obecnych zadań. Dlatego po skończonej pracy zawsze przeznacz chwilę na uporządkowanie swojego stanowiska. Odłóż książki, segregatory i brudnopisy na właściwe miejsce. Zrób to samo z przyborami do pisania. Dobrze mieć możliwość powieszenia tablicy na ścianie, na której znajdą się wszelakie uwagi i przypomnienia. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plannera tygodniowego, dzięki czemu będziesz w stanie produktywnie zaplanować swoje zajęcia.

Równie ważne jest systematyczne ścieranie kurzu z wszystkich powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jak wiadomo wszelkie urządzenia elektroniczne przyciągają kurz i roztocza. Przed rozpoczęciem zaplanowanych zajęć warto przewietrzyć miejsce, w którym znajduje się biurko. Świeże powietrze jest zdrowe i korzystnie wpływa na pracę mózgu. O wiele lepiej się myśli.

Zadbane i czyste biurko nie jest problemem

Ważna jest sumienność i odpowiednie przybory, które to ułatwią. Najbardziej sprawdzą się wszelakie pojemniczki na długopisy, segregatory na dokumenty, a także plannery, w których można notować najważniejsze informacje. Pamiętaj też, żeby przestrzeń, w której pracujesz, nie była zbyt zagracona. Nie stawiaj piętnastu stojaków na przybory piśmiennicze, bo spowoduje to bałagan. Minimalizm jest najlepszym wyjściem, ale oczywiście można koło siebie ustawić różne przedmioty, które umilą czas pracy, np. zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony kubek na kawę, czy też kwiatek. Te drobiazgi z pewnością pozytywnie wpłyną na psychikę, a tym samym na rezultaty pracy.

Przemyśl tryb swojej pracy i przestań marnować czas

Nie tylko sprzątanie jest kluczowe. Równie istotne jest trzymanie się pewnych zasad podczas wykonywania pracy. Na początek wycisz albo wyłącz swój telefon komórkowy. W sytuacji gdy nikt i nic nie

będzie odrywać Cię od zajęć, wykonasz je o wiele szybciej.

Kiedy nie jest możliwe wyłączenie internetu, gdyż jest Ci niezbędny do pracy, staraj się nie pozwolić sobie na żadne rozkojarzenie. Nie korzystaj z komunikatorów, przeglądaj i używaj tych stron, które mają związek z wykonywanymi czynnościami. Praktyka czyni mistrza. Umiejętność skupienia się na tym, co istotne, wejdzie Ci szybko w krew. Przecież każdemu zależy, żeby praca wykonana była starannie, ale też nie za wolno. Kiedy masz swoje biuro w domu, lub uczysz się, poproś pozostałych domowników o uszanowanie ciszą Twoich godzin pracy. Spokój i porządek przyniosą wspaniałe efekty.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy
Arnold Pawłowski

Mój kolega z pracy ma taki sajgon na biurku, że nie wiem jak funkcjonuje.

Oceń:
  • 0
  • 0
Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów