Przy jakich schorzeniach zaleca się rehabilitację?

Przy jakich schorzeniach zaleca się rehabilitację?

brak ocen

Rehabilitacja jest formą wsparcia zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Jako cel obrała sobie całkowity lub częściowy powrót do zdrowia pacjenta. Wykonuje się ją w domu, szpitalu lub centrum rehabilitacyjnym. Jest spersonalizowana pod kątem konkretnego przypadku. Zaleca się ją chorym po udarze mózgu, po wypadkach lub wszelakich urazach. Dzieci, które mają wady twarzoczaszki, słuchu lub wzroku również z niej korzystają z zadowalającym wynikiem!

Kiedy stosowana jest elektroterapia?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to imponujące efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także znacznie napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Kiedy stosuje się leczenie laserem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii da się również pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Komu zaleca się krioterapię?

Krioterapia jako leczenie zimnem jest bardzo efektywna. Daje rewelacyjne wyniki w usuwaniu stanów zapalnych miękkich tkanek, w uzdrawianiu przy stanach depresyjnych czy w osteoporozie. Pomaga dojść świetnie do zdrowia po wypadkach lub urazach sportowych. Może być zastosowana miejscowo bądź ogólnie, ale o tym decyduje w każdym przypadku lekarz prowadzący pacjenta. Zawsze jednak powinna być dokładnie omówiona z lekarzem, ponieważ istnieją także przeciwwskazania do jej stosowania.

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii