Sprawdzone dekoracje domu urządzonego w konkretnym stylu

Sprawdzone dekoracje domu urządzonego w konkretnym stylu

brak ocen

Masz już wybrany styl, a może nadal poszukujesz? Pamiętaj przede wszystkim, że tak samo ważne, jak meble, są również dodatki, które zaaranżują całe otoczenie, jako spójną całość. Dzięki nim Twoje mieszkanie będzie pełne oraz nabierze odpowiednich kolorów, będzie czysto, pięknie i przyjemnie. Nie ulegaj sezonowej modzie, ponieważ to, co przebojowe jest dzisiaj, jutro może okazać się, niefajne i Twoje wnętrze przestanie Ci się podobać.

Czym charakteryzują się dodatki w stylu skandynawskim? 

Styl skandynawski, jak samo określenie wskazuje, ma dużo wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest niesłychanie modny ze względu na swoją uniwersalność i dużą dostępność przedmiotów w interesujących cenach. Produkty w stylu skandynawskim da się nabyć dosłownie wszędzie, w sklepach online, na targach lub nawet na strychu u babci. Urządzając dom w stylu skandynawskim, należałoby zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa bardzo ważną rolę. Lampa nie powinna być ciężka oraz stworzona z naturalnych materiałów.

Kolejnym dodatkiem, który wspaniale wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia. Można w nich umieścić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale dodatkowo ciekawe grafiki lub plakaty.

Po czym poznać wystrój w stylu glamour? 

Glamour to w szczególności połysk i wytworność. Na ogół ten styl kojarzy się z luksusem, skutkiem tego przy wyborze elementów ozdobnych warto postawić na dodatki cechujące się wysoką jakością. Bazowymi kolorami w tym przypadku są biel oraz czerń, jednak często oprócz tego dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej nadmieniliśmy, w tym przypadku ważny jest przede wszystkim blask, dlatego powinniśmy postawić na wyraziste oświetlenie. Świetnym wyborem będą lampy w stylu glamour z jaskrawymi dodatkami i kryształkami, które kapitalnie akcentują światło. Prócz tego nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie zwiększają przestrzeń, ale dodatkowo wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Jak rozpoznać styl marinistyczny? 

Styl ten to obraz morza. Idealnie go odwzorowuje. Wiosła na ścianie, figurki marynarzy czy urokliwe statki, mieszczące się w szklanych butelkach. To wszystko przywodzi myśl o morzu. Styl marynistyczny lubi tkaniny z lnu, barwione na biało, niebiesko czy czerwono. Uwielbia nietuzinkowe dekoracje jak wspomniane już wiosła, zabytkowe lampy rybackie albo drzwi z okrągłymi szybami, przypominającymi statki wycieczkowe. Do tego meble w kolorze jasnego drewna, pełne spękań i mamy gotową aranżację plaży rajskiej!

Dodaj komentarz
Lista komentarzy

Brak komentarzy

Inne artykuły z tej kategorii

Brak artykułów